Content
Zasady publikowania
- Redakcja zaprasza do publikowania wszystkich autorów, jednak nie zamawia konkretnych artykułów i nie gwarantuje ich publikacji. W wypadku przyjęcia tekstu do druku zostanie on opublikowany w ciągu roku kalendarzowego, w numerze o najbardziej odpowiednim do tematyki motywie przewodnim.
- Publikowane w Know How artykuły przechodzą proces anonimowych recenzji, których autorami są niezależni, pracujący poza redakcją i Wszechnicą UJ eksperci w zakresie wspierania rozwoju. Decyzję o publikacji artykułu podejmuje redakcja, kierując się sugestiami recenzenta. Redakcja nie ujawnia recenzentom tożsamości autorów artykułów i nie informuje autorów o tożsamości recenzentów.
- Redakcja zastrzega sobie prawo dokonywania skrótów w tekście artykułów zaakceptowanych do publikacji.
- Od autorów publikujących w Know How oczekujemy oświadczenia, że nadesłany tekst nie był dotychczas publikowany oraz przekazania autorskich praw majątkowych do tekstu na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego (pobierz oświadczenie). Zobowiązanie to oznacza między innymi, że autorzy nie będą rozpowszechniali artykułu w inny sposób (np. w innym czasopiśmie lub przez udostępnienie na stronie internetowej).
- Zgodnie z prawem autorskim autorzy mogą natomiast dzielić się swoimi tekstami w ramach dozwolonego użytku prywatnego (tj. kopiować je dla bezpośrednich znajomych) oraz w ramach prowadzonej działalności edukacyjnej (np. rozdać kopie określonej grupie uczestników swoich szkoleń).
- Publikacja artykułów jest bezpłatna (autorzy nie otrzymują honorariów i nie płacą za publikację). Dochody ze sprzedaży czasopisma są przeznaczane na pokrycie kosztów jego publikacji oraz działania związane z upowszechnianiem wiedzy na temat metodologii i dobrych praktyk w zakresie wspierania rozwoju.
- Opublikowanemu artykułowi towarzyszy krótka (ok. 800 znaków) notka ze zdjęciem, prezentująca sylwetkę zawodową autora.
- Know How nie jest czasopismem ściśle naukowym; nie znajduje się więc na liście czasopism punktowanych KBN. Przyjęte do druku artykuły należy wykazywać w dorobku naukowym jako "inne publikacje recenzowane" lub "recenzowane publikacje popularnonaukowe". Na życzenie autora redakcja wystawia zaświadczenia informujące o przyjęciu artykułu do druku.